Przechowywanie bardzo ważnych dokumentów w firmie czy w domu to trudne zadanie. Nigdy nie wiemy czy ktoś nie będzie chciał nam się włamać do pomieszczenia gdzie się to wszystko znajduje. To, dlatego trzeba się w odpowiedni sposób przygotować.

Tylko, co zrobić, jeśli chcemy żeby szafa była odporna ogień? Są w sprzedaży taki szafy ognioodporne, które mają bardzo dobre parametry. Można w bezpieczny sposób przechowywać tam to wszystko, czego nieupoważnione osoby nie powinny widzieć. To naprawdę nie jest aż tak skomplikowane jak nam się wydaje, dlatego warto byłoby zainteresować się jednym z modeli szaf ognioodpornych. Do ich produkcji wykonano dwuwarstwową konstrukcję. Oznacza to, że pomiędzy ściankami stosuje się izolacje, która chroni wnętrze przed ogniem. Według standardów szafa poddawana jest trzydziestominutowemu testowi ogniowemu. Jeśli przejdzie to może być oferowana w sprzedaży. Poza tym, że szafa jest ognioodporna to jest jeszcze pancerna. Same drzwi to grubość sześciu centymetrów.

Co jeszcze ma taka szafa?

Zawisy nie znajdują się na zewnątrz jak w standardowej szafie, a w środku. To poprawia bezpieczeństwo. Do całości mamy dołączony atestowany zamek wraz z dwoma kluczami i klamką. Standardowo w szafie ognioodpornej mamy cztery półki, a każda z nich może pomieścić dumny o ciężarze do osiemdziesięciu kilogramów. Mając w domu czy w firmie taką szafę możemy czuć się o wiele bardziej bezpiecznie. Do wyboru mamy różnej wielkości i pojemności modele, dlatego warto byłoby się już teraz zapoznać z ofertą firmy, która się zajmuje ich sprzedażą. Wystarczy, że zajrzymy na stronę internetową https://www.wyposazeniegaudia.pl/cat/szafy-metalowe/szafy-ognioodporne, a przekonamy się jak mają takie szafy wyglądać. Skontaktujmy się z firmą i wybierzmy to, co sjesty najlepsze dla naszych dokumentów i kosztowności, jakie chcemy przechowywać. To stu procentowa metoda stosowana na całym świecie, dlatego warto kupić taką szafę ognioodporną, która jest zgodna z normami i wszystkimi atestami.