Duże płytki zapewniają gładsze i bardziej eleganckie wykończenie podłogi, jednocześnie zmniejszając ryzyko konieczności konserwacji i czyszczenia niekończących się fug. Większe płytki sprawiają, że dom lub biuro wyglądają na bardziej przestronne, nawet jeśli wybierzemy ciemniejsze płytki na podłogi. Z wielu powodów wybór dużych rozmiarów płytek może okazać się świetną decyzją.

Duże płytki wybiera wielu klientów

Wiele osób jest zdezorientowanych, jeśli chodzi o wybór opcji podłóg z płytek. Współczesne płytki mogą doskonale naśladować wygląd prawdziwego drewna, kamienia, marmuru lub granitu. Możemy zatem wybrać wysokiej klasy duże płytki, które zapewniają taki wygląd, ale mają lepszą trwałość i są łatwe w utrzymaniu oraz znacznie tańsze niż płytki z naturalnych materiałów. W sprzedaży znajdziemy zarówno płytki podłogowe z połyskiem, jak i z matowym wykończeniem. Duże płytki są bardzo wszechstronne i zapewniają jednolity wygląd, a po zamontowaniu dają niepowtarzalny wygląd ściany czy podłogi. Płytki takie można zainstalować w dowolnym miejscu w domu lub biurze i będą nadal nadawać elegancki wygląd każdej przestrzeni, w której są instalowane.

Płytki stropowe Innym powodem, dla którego instalowanie dużych płytek jest świetnym pomysłem, jest mniejsza ilość fug, co oznacza mniej miejsc, które trzeba poddawać czyszczeniu i konserwacji. W płytkach o mniejszym formacie liczba linii fug jest większa, co stwarza złudzenie mniejszej przestrzeni, nawet jeśli tak nie jest. Z tego powodu wielu właścicieli domów i budynków komercyjnych wybiera duże płytki podłogowe. Podczas układania dużych płytek zmniejsza się również potrzebę odmierzani i cięcia kafelków.

Płytki cold princess grey doskonale sprawdzą się na podłogach w łazience czy kuchni. Płytki położone na podłodze to niezwykle trwałe rozwiązanie, są najłatwiejsze do utrzymania w czystości i estetyczne. Ciekawym rozwiązaniem będą również płytki o fakturze na ścianach, które mogą nadać nawet niewielkiemu pomieszczeniu wyjątkowy i interesujący wygląd.