Chociaż środki ochrony roślin pomagają zwiększyć zaopatrzenie w żywność i pobudzić gospodarkę, ich nieumiejętne stosowanie oraz nadużywanie może przyczynić się również do zanieczyszczeń środowiska.

Zrozumienie zalet i wad herbicydów może pomóc w dokonywaniu bardziej świadomych wyborów dotyczących kupowanych produktów, firm, które zdecydujesz się wspierać, oraz rodzajów produktów używanych do pielęgnacji trawnika czy ochrony plonów przed chwastami. Pozostawione bez kontroli chwasty konkurują z uprawami o wodę, światło słoneczne i składniki odżywcze zawarte w glebie. Stosowanie herbicydów eliminuje tę konkurencję, aby umożliwić większe plony, mniej niedoborów żywności i niższe ceny produktów spożywczych w sklepach. Można oszacować, że bez stosowania środków ochrony roślin plony mogą się zmniejszyć nawet o połowę, a straty żywności i dochodów byłyby dotkliwe dla całej ludzkości. Stosowanie herbicydów zapewnia rolnikom stały wzrost dochodów każdego roku.

Herbicydy obniżyły także koszty zwalczania chwastów na samym pieleniu ręcznym. Chociaż trudno jest wycenić dobrze utrzymane pole golfowe lub kwitnący ogród, te rodzaje pięknych krajobrazów oferują same w sobie korzyści.

Bez herbicydów pola golfowe i boiska sportowe oraz parki i skwery miejskie prawdopodobnie byłyby pełne chwastów, a właściciele domów i ogrodów mieliby problemy, aby utrzymać rabaty kwiatowe i ogrody warzywne w odpowiednim stanie. Nie ma potrzeby konsultacji ze specjalistami, jeśli chodzi o zakup środków ochrony roślin. Niezależnie od tego, czy chcesz kupić takie preparaty, aby pozbyć się pcheł, czy po prostu pozbyć się niepożądanych roślin z plonów, jak zwalczanie chwastów w zbożach jesienią>, zawsze możesz je znaleźć w dobrym sklepie z wyposażeniem ogrodniczym. Wynika to z faktu, że środki takie zostały zaprojektowane w celu zapewnienia natychmiastowej pomocy przed szkodnikami tym, którzy ich potrzebują, jak rolnicy i ogrodnicy. Najbardziej skutecznym, długoterminowym sposobem zwalczania szkodników jest połączenie kilku metod, które działają lepiej niż osobno.