Jeśli planujesz remont, wymianę czy instalację schodów w nowo powstałym budynku, warto jest nawiązać współpracę z firmą, która posiada odpowiednią reputację jako dostawca projektów schodów mieszkalnych i komercyjnych.

W ten sposób mamy gwarancję instalacji solidnego projektu klatki schodowej oraz dotrzymywania wszystkich terminów. Niezależnie od tego, czy masz na myśli konkretny projekt, czy szukasz pomysłów i inspiracji, doświadczony zespół ekspertów oraz projektantów stworzy schody wszystkich typów i wzorów, które będą pasować do stylu twojego projektu oraz wymiarów pomieszczenia. Konsumenci najczęściej wybierają klasyczne projekty schodów drewnianych, które są nie tylko piękne, ale również trwałe i doskonale komponują się z każdym wystrojem wnętrza. Takie schody mogą być w stylu tradycyjnym lub nowoczesnym i można je bez problemów uzupełnić balustradami drewnianymi, szklanymi czy wykonanymi z metalu. Bez względu na to, jak niestandardowe są wymiary pomieszczenia i projekt schodów, odpowiednia firma z doświadczeniem w branży poradzi sobie z takim zadaniem bez żadnych problemów.

Dzięki szerokim możliwościom projektowania i dostarczania wiodących klatek schodowych i towarzyszących im systemów poręczy, klient otrzymuje spójny projekt oraz doskonałe dopasowanie i wykończenie każdej klatki schodowej.

Schody w kształcie litery L są odmianą schodów prostych z wygięciem w części schodów. Ten zakręt jest zwykle osiągany przez dodanie lądowania w punkcie przejścia. Zakręt często wynosi 90 stopni, jednak nie musi tak być. Wielu konsumentów wybiera do swoich domów nowoczesne schody drewniane ze względu na ich estetyczny projekt. Jeśli lądowanie znajduje się bliżej górnej lub dolnej części schodów, czasami określa się je jako schody obrotowe lub zabiegowe. Z pewnością takie schody są bezpieczniejsze do użytkowania dla osób starszych oraz dzieci, ponieważ można się zatrzymać na podeście w trakcie schodzenia czy wchodzenia. Nie ma również ryzyka niebezpiecznego w skutkach upadku z tego rodzaju schodów, ponieważ zatrzymamy się na spoczniku w przypadku potknięcia.