Łazienka w drewnie? Czy to w ogóle jest możliwe? Znamy łaźnie drewniane, ale do łazienki drewno?

To nie wydaje nam się najlepszy pomysł, a szkoda, bo dzisiaj taka aranżacja wnętrz warszawa to krzyk mody. Mamy do dyspozycji o wiele lepsze materiały, co oznacza, że nie trzeba się przejmować przedostającą się wszędzie wilgocią. Oczywiście trzeba wiedzieć, jakie materiały zastosować i jak je ułożyć. W łazience ważna jest szczelność przy układaniu materiałów, ale i dobra wentylacja. Połączenie jednego i drugiego oznacza, że nasza łazienka nie będzie pleśniała i nie będzie nam stwarzała zagrożenia. Drewno układamy na podłodze, czyli wybieramy taki gatunek drewna, jaki jest odporny na wilgoć. Królują tutaj drzewa egzotyczne, które są w odpowiedni sposób impregnowane. Nic im nie zagraża i będą w stanie wytrzymać długie lata. Możemy dobierać dowolny kolor tak żeby nam pasował. Podłoga z drewna ma same zalety, ponieważ nie ma efekty zimna, kiedy wychodzimy spod prysznica. Na płytkach o ile nie są podgrzewane ten dyskomfort występuje. Warto, zatem takie rozwiązanie wziąć pod uwagę, bo wiele na tym zyskamy.

Białe wykończenie

Reszta płytek na ścianach może być w kolorze białym. Można postawić na sanitariaty w tym samym kolorze. Od podłogi będzie się to wszystko bardzo dobrze odbijało, a właśnie o kontrast nam chodzi. Możemy obramowanie lustra również zrobić w drewnie tak samo jak i blat szafki łazienkowej. Nie możemy doprowadzać do tego żeby całość nam się zlała, bo wtedy taka łazienka będzie nudna, a my takiego rozwiązania nie chcemy.

Do łazienki wybieramy tylko nowoczesne materiały. Wtedy wiemy, że nie będą się ścierać i są odporne na wilgoć. Dotyczy to całego wyposażenia. Nie chcemy przecież ciągle czegoś poprawiać i wracać do tego samego tematu. Łazienka jest miejscem, w którym spędzamy sporo czasu. Przygotowujemy się do wyjścia do szkoły czy do pracy, dlatego musimy się tam czuć komfortowo. Tworzymy wnętrze w taki sposób żeby właśnie tak było i dlatego musimy się nieco mocniej postarać.