Wideofilmowanie wesela zmieniło się wraz z rozwojem technologii i Internetu. Wśród usług kamerzystów pojawiło się wiele nowości, a film przestał być już tylko nudną, trzygodzinną relacją z dnia ślubu. Na co zwrócić uwagę wybierając usługę wideofilmowania?

Dwie kamery to standard

Obecnie każda lepsza, szanująca się firma nagrywa uroczystość zaślubin i wesele z dwóch kamer. Daje to możliwość stworzenia unikalnych ujęć i pewność, że żaden ciekawy moment na zabawie nie zostanie przegapiony. Najlepsze firmy rejestrują dźwięk niezależnie od obrazu, w wysokiej jakości cyfrowej. Dzięki temu kamerzysta nie musi się martwić, że jakieś słowa „umkną” mu zagłuszone przez muzykę lub innych gości.

wideofilmowanie wesela

Nie tylko DVD

Para Młoda powinna otrzymać film nie tylko na DVD, ale również na pamięci USB. Film nagrany na płytę w ozdobnym pudełku w kilku kopiach (najczęściej trzech), można wręczyć w prezencie rodzicom lub świadkom. Plik na pendrive daje możliwość przerzucenia go na komputer, zarchiwizowania, wrzucenia do Internetu lub… nagrania na kolejne płyty.

Wgląd on-line

Nowoczesne firmy dają możliwość uczestniczenia w tworzeniu filmu Nowożeńcom poprzez dostęp on-line do produkcji. Młodzi mogą decydować, które ujęcia mają się pojawić w filmie, a które należy wyciąć. Mogą między innymi sami wybrać najbardziej pasującą wg. nich muzykę do filmu. A to wszystko przy pomocy kilku kliknięć.

Teledysk

Wiele firm do wielogodzinnego filmu z wesela oferuje kilkuminutowy skrót. W tzw. teledysku znajdują się najważniejsze momenty ze ślubu i zabawy weselnej, lub z samego wesela. Kilkuminutowy teledysk łatwiej udostępnić np. w mediach społecznościowych. Jest też świetnym wspomnieniem tego specjalnego dnia, nie wymagającym trzygodzinnego seansu.

Ujęcia z drona

Nowoczesne firmy mają w ofercie ujęcia z powietrza. Nagrywa je dron, który dosłownie lata nad weselnikami i Parą Młodą. Choć za tę opcję trzeba dopłacić, możemy mieć pewność, że ujęcia będą zjawiskowe i niepowtarzalne.

Kamerzystów na wesele możecie znaleźć tutaj: https://wesele123.pl/videofilmowanie-wesel